Niezwykły koncert w św. Wojciechu - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Niezwykły koncert w św. Wojciechu

GALERIA
Światowej sławy organista - prof. Roman Perucki i nie mniej utytułowana jego małżonka, skrzypaczka Maria Perucka wystąpili w niedzielny wieczór (28 kwietnia) w koncercie świątecznym w kościele św. Wojciecha, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.
Prof. Roman Perucki jest dobrze znany konińskim melomanom. Występował nie tylko w ramach „Tryptyku zaduszkowego”, ale - razem ze znakomitym skrzypkiem Vadimem Brodskim - nagrał znakomitą płytę na zabytkowych organach w św. Wojciechu. Jest też organmistrzem katedry w Oliwie, znakomitym pedagogiem. Jego żona Maria to uznana wiolinistka, z wieloma nagrodami za wykonanie muzyki klasycznej.
Państwo Peruccy zagrali przepiękny recital składający się z mało znanych i tych bardziej dostępnych utworów organowych oraz skomponowanych na ten instrument i skrzypce.
Niedzielny koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Konina i proboszcza św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Jego organizatorami byli: redakcja tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.
Słuchacze mieli możliwość obserwowania gry mistrzowskiej pary za pośrednictwem telebimu.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego