Ad Libitum kolędowo w św. Wojciechu. - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ad Libitum kolędowo w św. Wojciechu.

GALERIA
Ad Libitum kolędowo w św. Wojciechu.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zagrali i zaśpiewali w niedzielny wieczór (26 grudnia) w kościele pw. św. Wojciecha artyści tworzący znany i bardzo lubiany koniński zespól Ad Libitum, pod kierunkiem Mirosława Grzanki. Solistką i prowadzącą była Agnieszka Łapaj-Lewandowska.
Ponad godzinny koncert w wykonaniu muzyków z Ad Libitum oczarował słuchaczy. W świątecznej atmosferze pięknie wybrzmiały najbardziej znane i kochane przez Polaków kolędy oraz pastorałki. Nie obyło się oczywiście bez bisów. Na początku muzycznego spotkania nie zabrakło, choć w tym roku bardzo symbolicznego ze względu na pandemię, opłatka, którym proboszcz św. Wojciecha, ks. Henryk Witczak, podzielił się z Mirosławem Grzanką.
Anna Wysocka dziękując muzykom odczytała także serdeczny list od ks. Pawła. Przekazała również niezwykłą informację.
- To jest złota odznaka Konińskiego Towarzystwa Muzycznego, które przyznało ją nam, wszystkim nam, z okazji swojego 120-lecia. Dziękujemy za to wyróżnienie, które jest wyróżnieniem dla nas wszystkich – zarówno tworzących projekt „Trzeźwienie przez kulturę”, od 12 lat wspierany finansowo przez Miasto Konin, jak i dla wiernej publiczności. Być może uda się tę odznakę powielić, wówczas trafi ona do wszystkich – powiedziała Anna Wysocka.
Organizatorami koncertu byli tradycyjnie: Parafia św. Wojciecha, tygodnik „Adalbertus” oraz duszpasterstwo trzeźwości diecezji włocławskiej, przy współpracy z KDK. Koncert współfinansowali: Miasto Konin i Parafia św. Wojciecha.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego