Msza św. trzeźwościowa i recital Tomka Kamińskiego w św. Wojciechu w Koninie - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Msza św. trzeźwościowa i recital Tomka Kamińskiego w św. Wojciechu w Koninie

GALERIA
Msza św. trzeźwościowa i recital Tomka Kamińskiego w św. Wojciechu w Koninie

W niedzielę, 28 listopada, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana była msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, a także w intencji zdrowia i o potrzebne łaski dla ks. Pawła Śmigla. Po Eucharystii w „Recitalu zaplątanym w listopad” wystąpił znany i lubiany wykonawca piosenki autorskiej Tomek Kamiński.
Zaproszony gość projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zaprezentował nie tylko swoją twórczość, ale i dał świadectwo głębokiej wiary. Muzyk nie lubi określenia „koncert”, woli używać określenia „spotkanie”, gdyż, jak sam twierdzi, jego misją jest nie tyle granie, co bardziej podzielenie się doświadczeniami muzyka, poety, męża, ojca, ale nade wszystko człowieka wierzącego, chrześcijanina. Dlatego, zarówno ten, koniński koncert, jak i pozostałe jego koncerty, to swoista katecheza i doskonałe rekolekcje! Biorąc pod uwagę fakt, że w parafii św. Wojciecha , od soboty, trwają rekolekcje adwentowe, recital Tomka Kamińskiego wpisał się znakomicie w klimat adwentowego czuwania.
Twórczość Tomka Kamińskiego ukazuje drogę wzrastania w wierze młodego człowieka, jak również przekazywania tej wiary w rodzinie. Jak wyznał podczas spotkania: „Opowiadam o swoim życiu, o swojej rodzinie. Nie mogę nikogo pouczać ani ewangelizować, bo nie jestem do tego przygotowany, ale mogę się podzielić moimi miłościami, o których śpiewam w piosenkach”. Jego twórczość przecież opiewa miłość, którą świadomie realizuje w swojej rodzinie, z żoną Barbarą, trójką dzieci i wnuczętami, a Bóg, do którego zwraca się w swoich piosenkach apostrofą zawsze jest na pierwszym miejscu!
Swój recital artysta rozpoczął utworem z pierwszej płyty, od którego wszystko się zaczęło. Słynny tekst „Ty tylko mnie poprowadź”, znany konińskiej publiczności, nagrodzony został słusznym aplauzem i wspólnym śpiewaniem. Oprócz piosenek z płyty „Małe miłości” wybrzmiały też utwory z płyty „Muzyczne listy do Młodych”, czy„Dobro Nieskończone”, poświęconej osobie ks. Jerzego, a także najnowsze kompozycje artysty, w tym m.in. „Bądź blisko mnie”. Niebanalne, pełne treści i inspiracji teksty, a także znakomita muzyka , za każdym razem, ściągają na koncerty Kamińskiego komplet publiczności. I tym razem nie mogło być inaczej! Wierna i liczna publiczność projektu „Trzeźwienie przez kulturę” nagrodziła artystę owacjami na stojąco i prośbą o bis! W trakcie koncertu muzyk wspomniał o przyjaźni z ks. Pawłem Śmiglem, o ich wspólnej pasji do sztuki ludowej, którą ks. Paweł zaraził całą rodzinę Kamińskich, dedykował mu również utwór z płyty o ks. Popiełuszce…
Artyście towarzyszyli w koncercie jeszcze dwaj muzycy, Jan Paweł Kamiński na gitarze klasycznej i Krzysztof Mróz na gitarze basowej, sam artysta zaś grał nie tylko na skrzypcach, ale i na ukulele.
Koncert współfinansowany był przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha przy współpracy z KdK. Organizatorami byli proboszcz parafii św. Wojciecha, tygodnik „Adalbertus” i duszpasterstwo trzeźwości diecezji włocławskiej.
Teks: Anna Wysocka
Zdjęcia: Izabela Kolasińska


 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego