„KWARTET GDAŃSKI” W ŚW. WOJCIECHU - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

„KWARTET GDAŃSKI” W ŚW. WOJCIECHU

GALERIA
„KWARTET GDAŃSKI” W ŚW. WOJCIECHU

Kompozycje Bacha, Moniuszki, Ravel i Vivaldiego zabrzmiały w niedzielny wieczór (27 października) w kościele pw. św. Wojciecha, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. Tym razem wystąpił znakomity „Kwartet Gdański”.
- „Kwartet Gdański” za swój główny cel przyjął prezentowanie klasycznych arcydzieł kwartetowych i odnajdywanie w nich świeżości, interpretowanie z nową energią. Zespół działa od 2012 roku, ma bogaty i różnorodny repertuar - od utworów Haydna i Mozarta, przez wielkich romantyków i impresjonistów, aż do muzyki najnowszej - który z werwą prezentuje na licznych festiwalach muzycznych na terenie całej Polski - powiedziała Anna Wysocka, która wraz z ks. Pawłem Śmiglem od początku realizuje projekt.
Łukasz Perucki i Alena Iwańczuk - skrzypce, Tomasz Mrowiński - altówka i Weronika Kulpa - wiolonczela zaprezentowali przepiękną muzykę, która we wspaniałych wnętrzach św. Wojciecha zabrzmiała wprost niezwykle, dając radość i ukojenie publiczności.
Koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu Miasta Konin i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego