Ulicami Konina przeszła Droga Krzyżowa. - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ulicami Konina przeszła Droga Krzyżowa.

GALERIA
Ulicami Konina przeszła Droga Krzyżowa. Kilkuset wiernych wzięło udział w przemarszu.
W piątkowy wieczór ulicami nowej części Konina przeszła Droga Krzyżowa, w której udział wzięło kilkuset wiernych z trzech parafii. Podczas przemarszu każdy mógł ponieść krzyż.
Nim rozpoczęła się Droga Krzyżowa, wierni spotkali się o 18.00 na mszy w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. W eucharystii i przemarszu udział wzięło kilkaset osób.
Trasa Miejskiej Drogi Krzyżowej przebiegała Alejami 1 Maja i ul. Wyszyńskiego, a skończyła się przy pomniku bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas tej prawie 3-kilometrowej drogi wierni zatrzymywali się przy czternastu stacjach i rozważali mękę Chrystusa w swojej drodze na śmierć dla odkupienia grzechów całego świata.
To kościelne wydarzenie organizowane było przez parafię Św. M. Kolbe wraz z parafią Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i parafią Św. Wojciecha.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego