Miniatury organowe Marii Erdman - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Miniatury organowe Marii Erdman

GALERIA
Miniatury organowe Marii Erdman

Ponad 100-letnie organy kościoła pw. św. Wojciecha zabrzmiały w niedzielny wieczór (24 listopada) muzyką romantyczną. Zagrała na nich znakomita Maria Erdman.

To kolejny już koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. Poprzedziła go msza św. odprawiona przez ks. Pawła Śmigla, diecezjalnego duszpasterza trzeźwości w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

- Dr Maria Erdman to wirtuoz, mistrz i nauczycielka gry na organach, klawesynie i na klawikordzie. Muzykolog, pedagog, edytor i popularyzator dawnej muzyki polskiej, występuje na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Szczególną uwagę poświęca muzyce dawnej i muzyce doby romantyzmu. Ukończyła studia muzyczne na dwóch wydziałach Akademii Muzycznej w Warszawie – Teorii Muzyki i Organów oraz podyplomowe studia w zakresie gry na klawikordzie (prof. Menno van Delft) i organach (prof. Pieter van Dijk) w Conservatorium van Amsterdam. Uczy gry na klawikordzie w Akademii Muzycznej w Krakowie. Oprócz klawikordu, prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Współpracuje z Międzynarodową Letnią Akademią Muzyki Dawnej w Wilanowie - tak przedstawiła niezwykłą artystkę i pedagoga Anna Wysocka.

A później w niezwykle nastrojowej atmosferze rozległy się dźwięki instrumentu, którzy służy wiernym od ponad 100 lat. Dla wygody słuchaczy obraz z chóru przekazywany był na duży ekran.

Koncert współfinansowany był przez Miasto Konin i proboszcza miejsca. Jego organizatorami byli tradycyjnie: obchodzący w tym roku 15. rocznicę, tygodnik „Adalbertus” oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego