Tryptyk Zaduszkowy w Świętym Wojciechu - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Tryptyk Zaduszkowy w Świętym Wojciechu

GALERIA
Trzy dni koncertowania w parafii Św. Wojciecha w Koninie. 
Rozpoczął się Tryptyk Zaduszkowy. Kościół wypełnił się muzyką.
4 listopada (piątek) to pierwszy dzień XIV Tryptyku Zaduszkowego pod nazwą „Nie wszystek umrę”. Refleksje nad przemijaniem w artystycznym wydaniu przyświecają trzem dniom koncertowania w kościele parafii Św. Wojciecha w Koninie. W piątkowy wieczór mogliśmy usłyszeć kompozycje klawiszowo-wibrafonowe.
Tryptyk Zaduszkowy w Świętym Wojciechu
Wydarzenie to już dawno wpisało się na stałe do kalendarza konińskich koncertów. W tym roku już po raz czternasty wybitni artyści zostali zaproszenie do kościoła w Morzysławiu.
Podczas piątkowego koncertu mogliśmy usłyszeć koncert zatytułowany „In Terra Vitae”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza – w krainie życia. Muzyczne uniesienia zapewnił duet, w skład którego wchodzą Irek Głyk i Piotr Matusik. Kim są?
Irek Głyk to ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach.
Piotr Matusik to znakomity pianista i kompozytor, absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Poza jazzem zajmuje się również muzyką alternatywną, elektroniczną.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego