POŹEGNANIE PROBOSZCZA PARAFII SW. WOJCIECHA - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

POŹEGNANIE PROBOSZCZA PARAFII SW. WOJCIECHA

GALERIA
Parafianie pożegnali swojego proboszcza
Po osiemnastu latach posługi, ks. prałat Józef Wysocki pożegnał się z parafią pw. św. Wojciecha w Koninie i od 1 września przechodzi na emeryturę. Swojego duszpasterza parafianie pożegnali podczas Mszy św. w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 10.00. Była to msza dziękczynna zamówiona przez redakcję i Czytelników tygodnika „Adalbertus”.
W homilii ks. Wysocki dziękował Parafianom za dobro, którego doświadczał przez osiemnaście lat, podkreślił, że nie spodziewał się tylu oddolnych inicjatyw, które wraz ze wspólnotą udało mu się zrealizować! Jak powiedział: spełniły się nasze oczekiwania, plany i nadzieje. Kościół duchowy, może mniej spektakularnie widoczny, ale dzięki Waszemu zaangażowaniu rósł i pomnażał dobra duchowe. Ks. Prałat przypomniał także pierwsze dwa lata swojej posługi, w którym to czasie, niemal równocześnie, powstała całodzienna, pierwsza w Koninie, Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu, zawiązał się parafialny zespół „Caritas” i działalność swoją rozpoczęła redakcja tygodnika „Adalbertus”. Jak podkreślił: Przez te 17 lat rola tygodnika w ewangelizacji parafian była i jest nieoceniona!
Dziękuję za wspólnie dokonane wielkie dzieła materialne m.in. renowację naszej świątyni zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, której piękno przyciąga i zachwyca wielu. Za uporządkowanie cmentarza, za dokonane remonty plebani, za uporządkowanie całego otoczenia kościoła. Niech to pozostanie jako świadectwo naszej wiary i wspólnej zapobiegliwości o to, abyśmy byli dumni z tego, co zostało zrobione - podkreślał w Słowie Pożegnania.
Ks. Józef Wysocki podziękował też wszystkim wspólnotom parafialnym zarówno tym, które zastał, po objęciu parafii, jak i tym, które zawiązały się przez te osiemnaście lat! Słowa uznania skierował do konińskiej Solidarności, która przez te lata delegowała poczty sztandarowe na comiesięczne msze św. za ojczyznę! Osobne słowa wdzięczności ks. proboszcz skierował do samorządu konińskiego, szczególnie byłej kadencji, dziękując za pomoc w remontach, a także współfinansowanie dwóch projektów, jak podkreślił jedynych w Polsce, „Tryptyku zaduszkowego” i „Trzeźwienia przez kulturę”. Podziękowania skierował również do organizatorów tych przedsięwzięć ks. Pawła Śmigla, dziękując mu za ciężką pracę i Anny Wysockiej, red. nacz. „Adalbertusa”. W formacji muzycznej i kształtowaniu wrażliwości estetycznych i religijnych wraz z Wami cieszyłem się i byłem dumny , że nasza piękna świątynia gościła tylu wybitnych artystów w organizowanych od 13 projektach kulturalnych– zaznaczył.
I cóż mam powiedzieć Drodzy moi Parafianie, za psalmistą powtórzę „Słudzy nieużyteczni jesteśmy , wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”, uczyniłem to, w czym wspierał mnie Ten, który przed 50 laty spojrzał na mnie i powiedział :”Ty pójdź za Mną” ….Odtąd ludzi łowić będziesz”. Wdzięczy za wszystko, przepraszam za uchybieni! Pozostajecie w moim sercu i wdzięcznej pamięci. Jeśli mogę Was o coś prosić, to o modlitwę i tą modlitwą wspierajcie mego następcę i ks. wikariuszy. Niech Bóg nam błogosławi i strzeże od złego.
W pożegnalnej Eucharystii udział wzięli nie tylko parafianie św. Wojciecha, ale też poczty sztandarowe Solidarności, oddelegowane przez konińskie zakłady pracy, wiceprezydent miasta Witold Nowak, były wiceprezydent miasta Sebastian Łukaszewski z żoną, kierownik wydziału ds. społecznych kultury i sportu Zenona Sroczyńska oraz dyrektor Konińskiego Domu Kultury Elżbieta Miętkiewska. Przedstawiciele miasta dziękowali ks. Wysockiemu za prace na rzecz społeczności lokalnej, szczególnie za „Tryptyk zaduszkowy” i „Trzeźwienie przez kulturę”, podkreślając otwartość, ogromne zaangażowanie i życzliwość! W tym miejscu należy zaznaczyć, że ks. Wysocki, kilka lat temu otrzymał odznakę honorową „Za Zasługi dla Miasta Konina”, a parafia św. Wojciecha otrzymała statuetkę „Kariatydy” w kategorii Mecenas Kultury!

Anna Wysocka, tygodnik „Adalbertus”
Zdjęcia Mirosław Jurgielewicz

 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego