Koncert ofiarom ‘39. W Św. Wojciechu - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Koncert ofiarom ‘39. W Św. Wojciechu

GALERIA
Koncert ofiarom ‘39. W Św. Wojciechu zabrzmiał Moniuszko i Paderewski.
W niedzielny wieczór (25 września) w kościele pw. Św. Wojciecha w ramach cyklu koncertów „Trzeźwienie przez kulturę” zabrzmiały wspaniałe arie i pieśni polskich kompozytorów. W ten sposób, organizatorzy projektu, który wszedł w 14 rok istnienia, złożyli hołd wszystkim, którzy polegli w tragicznym w naszej historii wrześniu 1939 roku.
Zagrano kompozycje Paderewskiego i Moniuszki
Tym razem przed publicznością wystąpiły znakomite śpiewaczki: Danuta Dudzińska – sopran oraz jej młodziutka uczennica – mezzosopranistka Karolina Matczak. Na elektrycznym pianinie towarzyszyła im Iwona Jakubowska.
W repertuarze znalazły się zarówno klasyczne kompozycje sakralne jak i kompozycje największych polskich kompozytorów – Paderewskiego i Moniuszki.
Koncert współfinansowany był ze środków Miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Gościem specjalnym był 
ks. Józef Wysocki, wieloletni proboszcz morzysławskiej parafii.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego