Kolędy na koniec roku. - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kolędy na koniec roku.

GALERIA
Kolędy na koniec roku

Ostatni tegoroczny koncert z cyklu „Trzeźwienie przez kulturę” odbył się w kościele pw. św. Wojciecha w niedzielny wieczór (29 grudnia). Rozpoczął się od tradycyjnego łamania się opłatkiem i życzeń. A później było wiele zaskoczeń.
Koncert zatytułowany był „Wigilia w muzyce i poezji”. Jego scenariusz napisała Danuta Dudzińska, znakomita sopranistka z Teatru Wielkiego w Łodzi. Towarzyszyli jej, w ten bardzo rodzinny świąteczny czas najbliżsi - córka, zięć i serdeczna przyjaciółka Iwona Jakubowska – piano, Justyna Jakubowska – wiolonczela oraz Piotr Jakubowski – skrzypce. Ale ku zaskoczeniu licznie zebranych słuchaczy przepiękne wiersze z klasyki polskiej poezji recytowali (od razu trzeba dodać, że czynili to znakomicie) - red. Anna Wysocka, szefowa tygodnika „Adalbertus” i ks. Paweł Śmigiel, którzy już od 11 lat organizują i prowadzą koncerty z nietypowego w skali kraju projektu. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i bardzo serdecznych braw.
Koncert współfinansowany był z budżetu Miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK, a jego organizatorami byli: tygodnik „Adalbertus”, duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej oraz proboszcz miejsca.

Przepiękne bożonarodzeniowe spotkanie dedykowane było ks. prał. Józefowi Wysockiemu.

 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego