„Trzeźwienie przez kulturę” - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

„Trzeźwienie przez kulturę”

GALERIA
Pieśni i piosenki w św. Wojciechu

Na comiesięcznym koncercie w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” spotkali się wielbiciele dobrej muzyki i poetyckich tekstów. Tym razem w przykościelnej auli zagrali i zaśpiewali znani i lubiani lubelscy artyści: Jolka Sip i Piotr Selim. Obecna też była autorka wielu tekstów piosenek duetu Hanna Lewandowska.
„Tak nam dzisiaj do twarzy” był koncertem niezwykłym, na który złożyły się poetyckie teksty znakomitych autorów, w tym m.in. XVIII-wiecznego poety Kajetana Koźmiana, mówiące o człowieku, jego rozterkach i troskach, uczuciach i tęsknotach. Niebanalna muzyka Piotra Selima dopełniająca nastrój była bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła artystów.
Koncert był kolejną odsłoną projektu, realizowanego od lat w Parafii św. Wojciecha, przy wsparciu parafii, Miasta Konin oraz diecezjalnego duszpasterza trzeźwości.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego