„Pieśni zaduszne”. Monodia Polska w kościele św. Wojciecha. - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

„Pieśni zaduszne”. Monodia Polska w kościele św. Wojciecha.

GALERIA
Na zakończenie tryptyku „Pieśni zaduszne”. Monodia Polska w kościele św. Wojciecha.

Koncert zespołu Monodia Polska zakończył tegoroczny, 14. już Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”. Mury kościoła świętego Wojciecha wypełniły dźwięki dawnych polskich pieśni religijnych i świeckich w wykonaniu śpiewaków pod dyrekcją Adama Struga.

- Od lat zapraszamy gości muzyków, którzy mają do opowiedzenia historie. Historie o człowieku, który przychodzi, jest i za chwilę odchodzi, ale pozostawia po sobie ślad. Chcemy o nich pamiętać. Jedni się modlą, inni wspominają. Wszyscy przekraczamy cienką czerwoną linię śmierci. Bez względu na to, jaki mamy kolor skóry, światopogląd, jakiego jesteśmy wyznania. To jest sprawiedliwe – mówiła Anna Wysocka, organizatorka cyklu zaduszkowego dziękując jednocześnie za wsparcie w organizacji Tryptyku ze strony miasta.
W piątek w świątyni wstąpił duet: Irek Głyk i Piotr Matusik „In Terra Vitae”, w sobotę: Camino Polaco pod dyrekcją Jacka Hałasa „Pieśni drogi św. Jakuba”.
Zespół Monodia Polska wykonuje pieśni religijne i świeckie w wariantach melodycznych zebranych przez Adama Struga w Łomżyńskiem i na Kurpiach Zielonych. Śpiewacy posługują się skalami muzycznymi wcześniejszymi niż powszechnie dziś używana skala dur-moll, zachowując dawny strój, emisję i maniery wykonawcze.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego