Barbórka w św. Wojciechu - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Barbórka w św. Wojciechu

GALERIA
Barbórka 2022 po dwuletniej przerwie
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa znów w Koninie odbyły się uroczystości barbórkowe. Górnicy rozpoczęli je poranną Mszą św. w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie. Po modlitwie, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą PAK KWB Konin, przeszli ulicami miasta na parking przy amfiteatrze. Tam odbyło się tradycyjne górnicze śniadanie.
Reprezentacja górników i zarządu PAK KWB Konin złożyła kwiaty pod pomnikami: swojej patronki - św. Barbary oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, a także przy głazie stojącym w miejscu, gdzie w 1945 roku zapoczątkowana została działalność górnicza.
Na uroczystościach obecni byli m.in. prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz zastępca prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów.

Życzenia prezydenta Piotra Korytkowskiego dla górników:
Słowa szacunku i podziękowania dla wszystkich Górników, pracowników branży górniczej za górniczy trud i ciężką pracę na rzecz rozwoju naszego regionu. W tym szczególnym dniu, jakim jest Barbórka, życzę Państwu oraz Waszym Rodzinom dobrego zdrowia, poczucia bezpieczeństwa oraz wszelkiej pomyślności w każdej sferze życia. Dziękuję za zaproszenie do udziału w uroczystościach barbórkowych i za wspólnie spędzony dziś czas.
Wszelkiego dobra!
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego