Koncert świąteczny 2020 - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Koncert świąteczny 2020

GALERIA
Koncert świąteczny 2020: Kolędy na dwa instrumenty w św. Wojciechu.
W niedzielny wieczór (27 grudnia) w kościele pw. św. Wojciecha zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Wystarczyły dwa instrumenty: przepiękny głos Michała Gasza i nie mniej piękną gitarę Sebastiana Rucińskiego.
Koncert odbył się w ramach współfinansowanego przez Miasto Konin projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. I choć w czasach pandemii było to niemożliwe, ks. Paweł Śmigiel, w imieniu organizatorów spotkania, symbolicznie przełamał się opłatkiem, nawiązując do 13-letniej tradycji grudniowych, Bożonarodzeniowych koncertów.
Michał Gasz jest laureat wielu prestiżowych nagród, współpracował m.in. z: Anną Jurksztowicz, Krystyną Prońko, Jackiem Cyganem, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim, Grzegorzem Piotrowskim, Piotrem Rubikiem, Januszem Radkiem. Wziął udział, jako solista, w projekcie Piotra Rubika i Zbigniewa Książka "Zakochani w Krakowie". Od 2007 jest solistą Oratoriów Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Zaśpiewał też kolędy na płycie z aranżacjami Piotra Rubika. Michałowi Gaszowi na gitarze akompaniować będzie znakomity muzyk Sebastian Ruciński, który gra w kilku ważnych projektach jazzowych. Jest też muzykiem na stałe współpracującym z Elżbietą Adamiak, z Piotrem Rubikiem i Robertem Janowskim.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego