Początek Wielkiego Tygodnia. Palmy w świątyni. - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Początek Wielkiego Tygodnia. Palmy w świątyni.

GALERIA
Wierni kościoła pw. św. Wojciecha w Morzysławiu zebrali się w niedzielę z palmami symbolizującymi wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na mszy dla dzieci pojawili się rodzice i najmłodsi, którzy na pamiątkę tego wydarzenia przynieśli do kościoła palemki, gotowe i te własnoręcznie wykonane. Największa z nich, którą zobaczyliśmy przed wejściem do świątyni, miała prawie 3 metry.
Wokół ołtarza szafarze i ministranci trzymali gałązki palem przywiezione przez wspólnotę katechumenalną prosto z Rzymu. Jak mówił ksiądz prałat Józef Wysocki, był to piękny gest świadczący o jedności Kościoła powszechnego. Przypomnijmy, że Niedziela Palmowa symbolizująca przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy jest obchodzona w naszym kraju od średniowiecza, za czasów swojego pontyfikatu Jan Paweł II ustanowił ją także Światowym Dniem Młodzieży. Morzysławska świątynia zapełniła się tego dnia najmłodszymi z wiernych i ich rodzicami, którzy świętowali pamiątkę tego wydarzenia. Wszystkie palmy zostały poświęcone. Niedziela Palmowa zainaugurowała nadchodzący Wielki Tydzień.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego