„Przystanek” z Piotrem Woźniakiem - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

„Przystanek” z Piotrem Woźniakiem

GALERIA
„Przystanek” z Piotrem Woźniakiem

W niedzielę (24 lutego), w auli parafii św. Wojciecha wystąpił znakomity muzyk Piotr Woźniak. Koncert nosił tytuł „Przystanek” i odbył się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, organizatorami którego są tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.
Zaproszony gość, oprócz tego, że jest synem sławnego taty – Tadeusza Woźniaka, jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, producentem – przede wszystkim jednak charyzmatycznym wokalistą. To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo „magia”. Ktoś na stronie internetowej napisał: „Jest pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko Pana głos i gitara”. Inna recenzentka zanotowała: „Za sprawą połączenia trzech składników: głosu, gitarowych aranżacji i tekstów jest w stanie zaczarować każdego (…), a kiedy do Piotra Woźniaka dołączyła wiolonczelistka, Anna Papierz, nikt już nie miał wątpliwości, że da się za pomocą ascetycznych środków uzyskać piorunujący efekt.” Ale koncerty Piotra to także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. No i ten głos! Którego niespodziewana moc nadaje nowego znaczenia niemenowskiemu „Nim przyjdzie wiosna” albo pozwala tak ekspresyjnie wybrzmieć wokalizie z „Tango Mortale”. (…)
Recital odbył się dzięki współfinansowaniu projektu przez Prezydenta Miasta Konina i proboszcza parafii, przy współpracy z KDK. Organizatorami zaś byli: tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego