Święto Policji A.D. 2018 - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Święto Policji A.D. 2018

GALERIA
24 lipca w całym kraju obchodzone jest Święto Policji, które zostało ustanowione w rocznicę powołania w 1919 r. Policji Państwowej. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których policjanci otrzymują odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Jest to również okazja do podziękowania za niełatwą pracę Policjantek i Policjantów dla społeczeństwa.
Obchody Święta Konińskiej Policji odbyły się w dniu dzisiejszym (tj. 27 lipca), a rozpoczęła je o godzinie 10:00 uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie sprawowana w intencji policjantów, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz ich rodzin.
Wszystkich zebranych powitał ks. Prałat Józef Wysocki – Proboszcz Parafii św. Wojciecha, natomiast Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Kapelan Konińskiej Policji oraz proboszcz Kramskiej Wspólnoty Parafialnej – ks. Prałat Sławomir Kasprzak
W swoim słowie skierowanym do zebranych oparł się na Ewangelicznej przypowieści o siewcy i ziarnie: „To jest tak proste rolnik idzie i sieje ziarno, a później się zastanawiamy, dlaczego owoc, który wydaje to ziarno nie jest taki sam. Rolnik znajduje odpowiedź. Gleba gdzieś nie do końca była właściwa. Jezus pragnie nam powiedzieć, że dokładnie tak samo jest ze Słowem, które ON do nas mówi. Ta nasza gleba – serc i umysłów może być bardzo różna, ale ważne jest, aby nie zamykać swoje serca i rozumu.”
Po zakończonej Eucharystii ks. Kapelan dokonał poświęcenie nowego auta policyjnego, który ma posłużyć do walki z piratami drogowymi.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego