Po warmińsku w św. Wojciechu - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Po warmińsku w św. Wojciechu

GALERIA
Po warmińsku w św. Wojciechu

W niedzielny wieczór (29 kwietnia) w auli Parafii św. Wojciecha odbył się niezwykły koncert. Wystąpił znany twórca i szef festiwalu w Mrągowie, autor i współautor ponad 20 płyt, zdobywca wielu nagród i wyróżnień – Cezary Makiewicz.
Cezary Makiewicz to znany i uznany muzyk, kompozytor i solista, który wszędzie spotyka się z bardzo ciepłym odbiorem. Na koniński koncert przygotował niespodziankę… zaśpiewał po warmińsku. Przypomniał w ten sposób, że jest ona zarejestrowana w odpowiednich dokumentach jako gwara – dobro narodowe. I przyznać trzeba, że brzmiało to bardzo oryginalnie.
Na gitarze towarzyszył Cezaremu Makiewiczowi Kamil Kulawczuk, a koncert mógł odbyć się dzięki współfinansowaniu przez Miasto Konin i proboszcza miejsca, przy współudziale KDK. Organizatorami koncertu tradycyjnie byli: redakcja tygodnik „Adalbertus” i duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej.
Warto dodać, że organizowane w parafii koncerty przyciągają coraz częściej także publiczność z innych miast. W koncercie Cezarego Makiewicza uczestniczyło wielu mieszkańców Kalisza.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego