Opłatkowo i kolędowo - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Opłatkowo i kolędowo

GALERIA
Na góralską nutę w kościele św. Wojciecha w Koninie.

To już tradycja, że ostatni w roku koncert z cyklu „Trzeźwienie przez kulturę”, który odbywa się w kościele pw. św. Wojciecha poprzedza dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

W tym roku (30 grudnia) zaproszenie do udziału w koncercie w ramach jedynego w Polsce projektu tego typu, współfinansowanego przez Miasto Konin i Parafię św. Wojciecha, przyjęli górale z Polski i Słowacji, tworzący znakomity zespół Góralska Hora. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich. Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej z udziałem takich instrumentów, jak: węgierskie cymbały, skrzypce, altówka i kontrabas. Niedzielne spotkanie z tradycyjnymi kolędami po góralsku było bardzo serdeczne i obfitowało w wiele radosnych momentów. Niezwykłość miejsca i serdeczność gospodarzy wielokrotnie podkreślali artyści, którzy znowu zauroczyli publiczność.

Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń. W imieniu konińskiego samorządu złożył je zastępca prezydenta Witold Nowak. Nie zabrakło różnie życzeń od proboszcza ks. prał. Józefa Wysockiego, ks. Pawła Śmigla oraz Anny Wysockiej – szefowej tygodnika „Adalbertus”.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego