Betlejemskie Światło Pokoju. - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Betlejemskie Światło Pokoju.

GALERIA
Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze przekazali je koninianom.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Konina. Dziś (18 grudnia) w kościele św. Wojciecha harcerze przekazali je parafii oraz samorządowcom.

Konińscy harcerze odebrali od skautów słowackich światło, które wędruje po całym świecie.

- Co roku jedziemy do Zakopanego i tam odbieramy światło, a dalej przekazujemy je w betlejemskiej sztafecie – mówi Magdalena Siwek, przewodniczka z Hufca ZHP Konin. - Harcerstwo to też wychowanie duchowe. To bardzo ważna część naszego życia – dodaje.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "W Tobie jest światło". Betlejemski ogień trafi do konińskich kościołów i różnych instytucji.

- Ogromnie się cieszę, że światło pokoju zawitało do naszej świątyni. Ono wędruje aż z Betlejem i oczekujemy na nie w czasie, kiedy przychodzący Bóg staje się człowiekiem – mówi ks. Józef Wysocki, proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie.

Ogień przekazał komendant ZHP w Koninie – Michał Kałużny. Później zebrani w świątyni wysłuchali koncertu w wykonaniu środowiska harcerskiego SP8, a pod koniec mszy świętej betlejemskie światło trafiło do gromad, drużyn, a także starosty konińskiego i wiceprezydenta Konina. Spotkanie zakończył krąg braterstwa.

autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego