Pasterka w Parafii Św. Wojciecha godz. 21.00 - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pasterka w Parafii Św. Wojciecha godz. 21.00

GALERIA
Przybieżeli do Betlejem. Wierni modlili się na pasterkach.

Pasterki, czyli uroczyste msze święte upamiętniające modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem, rozpoczęły się w wielu konińskich kościołach. Choć większość parafii zaprosiła wiernych na godzinę 24.00, w niektórych świątyniach pierwsze liturgie odprawione zostały w późnych godzinach wieczornych. W parafii świętego Wojciecha w Koninie mszę o 21.00 poprzedził koncert kolęd oraz tzw. „procesja wejścia”, podczas której figurka Dzieciątka Jezus została uroczyście złożona w żłóbku.

Pasterka oficjalnie rozpoczyna obchody Bożego Narodzenia, ale również nowy rok liturgiczny w Kościele katolickim.W Polsce jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji.
W wigilijny wieczór, dokładnie o godzinie 21.00 kościół świętego Wojciecha wypełnił się po brzegi. Po raz pierwszy od roku rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. - Niech narodzenie Jezusa Chrystusa owocuje przemianą naszych serc, sposobu myślenia oraz opromienia naszą pracę i relacje z drugim człowiekiem - usłyszeli wierni. 
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego