Zygmunt z Baczyńskim w Wojciechu - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zygmunt z Baczyńskim w Wojciechu

GALERIA
Zygmunt z Baczyńskim w Wojciechu

Od siedmiu lat w kościele pw. św. Wojciecha, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, po mszy św. w intencji uzależnionych i ich bliskich, rozpoczyna się niezwykły koncert. Tak było również 29 stycznia. Tego wieczoru, w ramach cyklu „Trzeźwienie przez kulturę” wystąpił Sławomir Zygmunt, legendarny odtwórca poezji Krzysztofa K. Baczyńskiego w wersji śpiewanej.
Aulę św. Wojciecha do ostatniego miejsca wypełnili miłośnicy poezji śpiewanej, a szczególnie twórczości Baczyńskiego, który dziś miałby 96 lat. Z własną interpretacją niezwykłej twórczości niezwykłego człowieka przyjechał Sławomir Zygmunt, który zafascynowany twórcą i w pewien sposób prawie „skoligacony” z nim, od dawna pisze muzykę do jego wierszy. Efekt? Nie da się tego opisać i nie do końca oddają to płyty, których w swoim dorobku Zygmunt ma spora kolekcję.
Grającemu na gitarze i harmonijce ustnej liderowi towarzyszył znakomity gitarzysta, znakomicie wyczuwający intencje twórcze swojego kolegi – Krzysztof Domański.
Na zakończenie – tradycyjnie – w imieniu prezydenta Konina Józefa Nowickiego i publiczności podziękował artystom zastępca prezydenta Sebastian Łukaszewski.
Warto przypomnieć, że projekt współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta Konina i proboszcza miejsca, przy współpracy KDK. Organizatorami są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”.
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego