Trzy dni zaduszkowej, muzycznej, jubileuszowej refleksji - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Trzy dni zaduszkowej, muzycznej, jubileuszowej refleksji

GALERIA
Duet Bogusław Grabowski i Maciej Sikała, zespół DesOrient, a w końcu Vadim Brodski i Bartłomiej Wezner - to niektórzy artyści, którzy wystąpili w tegorocznej edycji Tryptyku Zaduszkowego.
Muzyczne refleksje nad śmiercią, przemijaniem i pamięcią rozpoczęły się już w piątek koncertem organowo-saksofonowym w wykonaniu Bogusława Grabowskiego i Macieja Sikały. Ta część tegorocznego Tryptyku ofiarowana była intencji dziennikarzy, artystów i animatorów konińskiej kultury. W sobotę w kościele pw. św. Wojciecha wystąpił natomiast zespół DesOrient z muzyką Michała Lorenca, a koncert poświęcony był ludziom, którzy nie poradzili sobie z różnymi uzależnieniami.
W niedzielę przy wypełnionej do ostatnich miejsc świątyni koncert dał Vadim Brodski. Wirtuoz skrzypiec grający na XVIII-wiecznym instrumencie Gennaro Gagliano wystąpił w duecie z Bartłomiejem Weznerem, jednym z najbardziej utalentowanych polskich pianistów. Zaszczyt występu z maestro mieli również członkowie Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum. Koncert poświęcony był pamięci poległych w walce o niepodległość Polski.
Podczas niedzielnego finału organizatorzy jubileuszowego już Tryptyku Zaduszkowego rozdali również statuetki ,,Anioł Tryptyku Zaduszkowego". Dzieła Jerzego Zbrożka otrzymały osoby zasłużone dla organizacji koncertów. I tak statuetki otrzymali m.in. ordynariusz diecezji włocławskiej biskup Wiesław Mering, kanclerz diecezji włocławskiej Artur Niemira, prezydent Józef Nowicki, kierownik Wydziału Kultury Zenona Sroczyńska, czy dyrektor KDK Eżbieta Miętkiewska-Markiewicz. Statuetkę dostał również gospodarz koncertów, proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie, ksiądz Józef Wysocki. - Pokażcie mi państwo odważniejszego proboszcza w Koninie - mówiła jedna z organizatorek Tryptyku Anna Wysocka.

autor: Bartosz Skonieczny
e-mail: bs@firma.lm.pl
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego