- Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poziom 27

Apel Biskupa Włocławskiego o włączenie się w akcję „Polska pod Krzyżem”

Drodzy Bracia w Kapłaństwie!

Drodzy Diecezjanie!

Po raz kolejny wierni świeccy w naszym kraju wyszli z inicjatywą ogólnopolskiej modlitwy w intencji Ojczyny. Po pięknym świadectwie wiary, jakim była „Wielka Pokuta" oraz „Różaniec do granic", tym razem zostaliśmy zaproszeni, aby 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana, aby uczynić Go centrum naszego życia osobistego i społecznego.
Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce w naszej diecezji - na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie w 1991 r, pod krzyżem, który obecnie znajduje się w miejscu męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki na włocławskiej tamie, Mszę św. sprawował Ojciec Święty Jan Paweł II. Jesteśmy więc gospodarzami tego miejsca i wydarzenia, dlatego zapraszam księży, osoby zakonne i wiernych świeckich do licznego wzięcia w nim udziału. Tych, którzy pozostaną w parafiach, zachęcam do duchowego włączenia się w to wydarzenie w inny sposób. Proszę Księży Proboszczów, aby w dniu 14 września, udali się wraz z wiernymi do misyjnego krzyża. Niech zabrzmi tam stosowna pieśń, litania do Krzyża Świętego oraz dziesiątek różańca w intencji Ojczyny. W miarę możliwości już przed Mszą św., adorujmy — choćby przez pół godziny — Najświętszy Sakrament. Historia naszego narodu, tak bardzo naznaczona cierpieniem, męczeństwem, ale również heroiczną wiarą przynagla nas, wiernych Diecezji, która podczas Il wojny światowej straciła ponad połowę swojego duchowieństwa, aby, tak jak nasi Ojcowie w chwilach próby, wpatrywać się w krzyż Chrystusa, wołając: „Wybaw nas Panie!".
Niech z całą mocą popłynie z naszych wspólnot błagalne wołanie do Boga o Jego pomoc i obronę w czasie doświadczeń, które nas dotykają! Weźmiemy w ten sposób udział w duchowej walce o rodzinę, Polskę, Kościół i całą chrześcijańską cywilizację, a także wyrazimy sprzeciw wobec mnożących się profanacji, szyderstw i zniewag świętych znaków chrześcijaństwa,
Przygotujmy naszych parafian do tego wydarzenia podając dużo wcześniej właściwe informacje i zmobilizujmy wiernych do licznego w nim udziału. 14 września bądźmy razem pod krzyżem, „na którym zawisło Zbawienie świata". Proszę także, Księży Proboszczów, aby zgłaszali udział swoich parafii w akcji „Polska pod Krzyżem” poprzez stronę internetową www.polskapodkrzyzem.pl. Proszę także Księży, by jak najliczniej wzięli udział w wydarzeniu w Kruszynie. by pomóc zwłaszcza w udzieleniu Komunii Świętej i sprawowaniu sakramentu pokuty.
Na czas przygotowań oraz głębokie duchowe przeżycie wyjątkowej akcji udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Wiesław Mering
Biskup Włocławski

 
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego