„Zdumienie” na głos i gitarę - Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Koninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

„Zdumienie” na głos i gitarę

GALERIA
W niedzielny wieczór (24 września) w kościele pw. św. Wojciecha odbył się koncert Michała Gasza i Sebastiana Rucińskiego, zatytułowany „Zdumienie”. Artyści zainaugurowali ósmy rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę” - jedynego takiego w Polsce, wspieranego od początku przez Miasto Konin.
Michał Gasz to zwycięzca XII finału telewizyjnej „Szansy na sukces” 2005. Występował też w programie z grupą Myslovitz w 2000 r. (w którym otrzymał wyróżnienie). 8 czerwca 2006 r. dał 1,5 godzinny koncert "Hommage a Czeslaw Niemen – Wspomnienie" w Musik – Literatur und Theater Polnisches Institut Berlin, poświęcony twórczości Czesława Niemena.
Jak określiła to Anna Wysocka, od początku z ks. Pawłem Śmiglem i proboszczem Parafii ks. prał. Józefem Wysockim prowadząca projekt, Michał Gasz ma „parową maszynę w krtani”. I nie pomyliła się. Młody człowiek bowiem dał się poznać od jak najlepszej strony. Podobniej jak towarzyszący mu, znany już konińskiej publiczności, wirtuoz gitary Sebastian Ruciński, który gra w kilku ważnych projektach jazzowych i jest muzykiem na stałe współpracującym z Elżbietą Adamiak i Piotrem Rubikiem.
Koncert odbył się dzięki współfinansowaniu przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami projektu „Trzeźwienie przez kulturę” są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”.
Zdjęcia – Mirosław Jurgielewicz

 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna Przewodnik Katolicki


Szukaj 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego